Laureaci MPPLV 2017

Poznaj zwycięzców tegorocznych Mistrzostw!
Czytaj więcej...

Relacja z MPPLV 2017

Mistrzostwa Polski Programistów LabVIEW 2017 to już szósta edycja wydarzenia, które jest stałym punktem w kalendarzu wszystkich programistów LabVIEW w Polsce. Kolejna edycja, podobnie jak poprzednie, została zorganizowana przez Studenckie Koło Naukowe LabVIEW Fan Group, działające przy Katedrze Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Od samego rana, w sobotę 22 kwietnia 2017, w budynku Strefy Kultury Studenckiej Politechniki Wrocławskiej, zaczęli gromadzić się pasjonaci programowania w języku G. Wśród nich byli zarówno uczestnicy Olimpiady Studenckiej, Zmagań Profesjonalistów, a także przedstawiciele firm partnerskich i Politechniki Wrocławskiej. Nie zabrakło również entuzjastów programowania w LabVIEW, którzy nie brali udziału w żadnej z konkurencji, ale chcieli zaczerpnąć inspiracji do dalszego rozwoju swoich umiejętności.

Dzień Finałowy Mistrzostw to nie tylko Finał Olimpiady Studenckiej, czy emocje podczas Zmagań Profesjonalistów, ale także panel działalności studenckiej, prezentacje Partnerów wydarzenia oraz konkursy programistyczne.

Całe wydarzenie odbyło się pod honorowym patronatem prof. zw. dr. hab. inż. Janusza Mroczki, kierownika Katedry Metrologii Elektronicznej i Fotonicznej Wydziału Elektroniki Politechniki Wrocławskiej.

Laureatami tegorocznej Olimpiady Studenckiej zostali: Szymon Ciupak z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (I miejsce), Mateusz Nowak z Politechniki Śląskiej w Gliwicach (II miejsce) oraz Wojciech Zemlik z Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie (III miejsce).    

W Zmaganiach Profesjonalistów najlepszymi okazali się: Dawid Wylenżek z firmy Veritech (I miejsce), Mateusz Nowak z Politechniki Śląskiej w Gliwicach (II miejsce) oraz Tomasz Marzec z firmy Becker Avionics Polska (III miejsce).

We wszystkich konkurencjach przyznane zostały atrakcyjne nagrody, w tym między innymi: NI myRIO, NI myDAQ, STM STEVAL-WESU1, STM 32F469I i inne zestawy od STMicroelectronics oraz roczna prenumerata Elektronika Praktyczna.

Jak co roku, Dzień Finałowy Mistrzostw Polski Programistów LabVIEW to niezwykła okazja do sprawdzenia swoich umiejętności, rozwinięcia nowych kompetencji, poznania nowych ludzi i integracji środowiska programistów. Mamy nadzieje, że w przyszłym roku spotkamy się w jeszcze większym gronie pasjonatów LabVIEW. Do zobaczenia!

 

Link do relacji video: https://youtu.be/50mlziNQd1Q

Link do zdjęć: https://drive.google.com/open?id=0BxTn8N3nqcwceWV5SmxXVTF5ejQ

 

LabVIEW, National Instruments, NI i ni.com są zastrzeżonymi znakami firmowymi National Instruments.